Nowa Zelandia

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie jak może wyglądać raj? Wiele ludzi określa tym mianem Nową Zelandię np. po powrocie z wycieczki. Ziemia należąca do tych najpóźniej odkrytych przez człowieka. Jest to wysunięty najdalej na południe archipelag Oceanii, czasem nazywany przez turystów końcem świata. To co czyni te wyspy wyjątkowymi to zapierająca dech w piersiach przyroda. Najbardziej niesamowite atrakcje stworzone ludzką ręką zostają przyciemnione, kiedy porównamy je ze spektakularnym krajobrazem Nowej Zelandii do którego przyczyniła się wyłącznie natura. Wyjątkowe położenie geograficzne archipelagu pozwoliło na utworzenie się niezwykle zróżnicowanej i niespotykanej w innych miejscach na świecie fauny i flory.
Jak można przybliżyć sobie obraz tego regionu? Między innymi składają się na niego zawsze zielone ogromne lasy, przepiękne rzeki i strumienie, krystalicznie czysta woda, gejzery, pokryte wszelaką roślinnością połacie łąk, nierówne pagórki, wzgórza i góry ze szczytami pokrytymi śniegiem. Obszar ten posiada tak dużo atrakcji przyrodniczych, iż nie sposób ich zliczyć. Założony w latach 50-tych, największy park narodowy państwa- Fiordland majestatycznym wyglądem wodospadów, potężnych grani, stromych zboczy i wiecznie zamglonych gęstych lasów budzi w każdym człowieku respekt do siły natury. Pasjonaci spacerów w pięknych krajobrazach zapamiętają na wiele lat przechadzki nad jeziorami Monowai i Green Lake. Ten kawałek ziemi położony na skrajnej części Wyspy Południowej wliczony jest na listę UNESCO i stanowi część naturalnego skarbu naszego świata.

Na skraju Wyspy Północnej leży najmniejszy park Nowej Zelandii - Abel Tasman. Znajduje się w nim coś co uważane jest za jedną z najciekawszych atrakcji kraju - rozciągający się na 50 kilometrów szlak nad wybrzeżem. Absolutnie białe dzikie plaże, przejrzyście czysta woda, romantyczne zatoczki, bardzo dziwne formy skalne nadają temu miejscu niepowtarzalnego charakteru.Pośród wszystkich szlaków turystycznych Nowej Zelandii szlak wybrzeża Abel Tasman jest najlepiej przystosowanym do uprawiania turystyki. Jeśli chcemy zawrócić, lub dotrzeć do interesującego nas punktu na szlaku to możemy skorzystać z morskich taksówek. Baza noclegowa jest prężnie rozwinięta, lecz na pewno wielu chciałoby przenocować w tym miejscu pod gołym niebem.