Delta Orinoko

Delta Orinoko zajmuje ponad 30 000 km2 i jest miejscem pokrytym prawie w całości kanałami, wodospadami i dżunglą. Teren ten zalicza się do najbardziej dziewiczych na naszej planecie (poza miastem Tucupita - stolicą stanu Amacuro, które liczy ponad 70 tys. mieszkańców). W delcie Orinoko żyje ok. 24 tys. Indian Warao - rdzennej ludności tej krainy. Żyją oni od pokoleń w domkach usadowionych na palach na skraju dżungli. Jeśli chcielibyśmy przetłumaczyć słowo Warao oznaczałoby ono „posiadacze łodzi”. Podobno zanim dzieci z tego plemienia zaczną chodzić, to już potrafią wiosłować. Turysta odwiedzający wioskę widzi kilkuletnie dzieci pływające po rzece i opiekujące się nimi niewiele starsze rodzeństwo.
Rzeczki i kanały często są ozdobione pięknym karaibskim piaskiem. Wycieczka po parku narodowym Canaima jest niewątpliwie czymś, co będziesz pamiętał do końca życia. Widok najwyższego wodospadu świata- Salto Angel zapiera dech w piersiach. Spacer przy jednych z najstarszych gór świata wprowadza w niezwykły nastrój. Dość charakterystyczną atrakcją jest tu spacer pod wodospadem Salto Sapo. Szlak turystyczny prowadzi tu za ścianą wodospadu. Przy czym należy się rozebrać do bielizny. Aparaty i ubrania mogłyby zostać zmoczone i dlatego możemy je zostawić przed wejściem, bądź transportować w specjalnych nieprzemaczanych workach. Huk i szum spadającej wody jest tak głośny, ze zagłusza ludzkie myśli. Jest dość ślisko i idzie się często po mokrych kamieniach, dlatego zaleca się wędrować boso, lub w sandałach.

Często na ludziach ogromne wrażenie wywiera przeprawa przez tropikalną dżunglę. Tu bez wątpienia dowiadujemy się, co czuli słynni bohaterowie filmów przygodowych takich jak Indiana Jones czy Tarzan. Filmowy nastrój potęguje często przewodnik z maczetą, walczący z dżunglą przecierając szlak.