Karpacz

Uwielbiasz przygody, wyzwania i ruch na świeżym powietrzu? Jeśli jeszcze na dodatek nie dysponujesz zbyt dużym budżetem, to koniecznie wybierz się do Karpacza. Z pewnością się nie rozczarujesz pobytem w tym mieście. Rzuć tylko okiem na poniższe zdjęcia zrobione podczas wejścia na Śnieżkę (właśnie w Karpaczu rozpoczynają się szlaki prowadzące na ten najwyższy szczyt Karkonoszy), a zapragniesz odwiedzić to miejsce.

Trasa na Śnieżkę - Karpacz

Co Cię tu czeka i w jaki sposób możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy?

Zamiast szukać noclegu w hotelu czy nawet wynajmować pokój w prywatnej kwaterze zdecyduj się na wyjazd pod namiot. W Karpaczu znajdziesz kilka strzeżonych pól namiotowych z dostępem do kuchni i łazienek z prysznicami. Będziesz mógł więc przeżyć niemałą przygodę (szczególnie jeśli temperatura powietrza nie będzie zbyt wysoka i będziesz musiał szukać różnych sposobów na rozgrzanie się wieczorem.

Most mijany podczas wejścia na Śnieżkę - start z Karpacza

Na szczególną uwagę zasługuje pole namiotowe położone przy przystanku autobusowym, w bliskim sąsiedztwie dwóch dużych marketów (Biedronka i Netto). Co więcej od razu po opuszczeniu pola namiotowego wkraczamy na szlak na Śnieżkę, więc jest to świetna baza wypadowa w Karkonosze. Dzięki temu, że w pobliżu znajdują się dwa markety będziemy mogli zaoszczędzić wiele pieniędzy. Wystarczy, że od razu po przebudzeniu skoczymy na zakupy i przygotujemy śniadanie i posiłki na drogę we własnym zakresie. Na wspomnianym polu namiotowym znajduje się kuchnia, z której mogą korzystać goście, dodatkowo od właścicieli pola namiotowego możemy wypożyczyć garnki, więc jedzenie przygotujemy za grosze. Jeśli powstrzymamy się od kupowania gotowego jedzenia na mieście (które będzie znacznie droższe i na dodatek zazwyczaj o wiele mniej zdrowe, to będziemy w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy). Warto skorzystać z tego rozwiązania - szczególnie jeśli jesteśmy studentami i zastanawiamy się czy w ogóle warto wybierać się gdzieś na wakacje - odpowiedź jest prosta - warto!

Paralotnia - widok ze Śnieżki

Brakuje Ci pomysłu na szybkie, smaczne i na dodatek tanie danie? Potrzeba tutaj trochę kreatywności. W pobliskim markecie za pół darmo możesz kupić kaszę gryczaną, mięso do hamburgerów i sos cygański. Wystarczy, że od kaszy nieco wcześniej odlejesz wodę (lub inaczej mówiąc wylejesz wodę, a zawartość torebki z kaszą wsypiesz ponownie do garnka), wrzucisz do niej pokrojone w kostkę mięso i dodasz sos cygański. Po kilku minutach gotowania masz gotowe danie - niebo w gębie. Taki posiłek dostarczy Ci energii na cały poranek, nie będziesz musiał się martwić, że nie będziesz w stanie pokonać trasy na Śnieżkę.Wyjazd pod namiot będzie też świetnym sposobem na poznanie ciekawych ludzi, którzy podobnie jak Ty lubią podejmować wyzwania i nie są zbyt wygodniccy.

Karpacz stanowi świetną bazę do wypadów na piesze wędrówki po górach. Będąc tutaj nie mógłbyś nie zdobyć Śnieżki.

Na szczycie Śnieżki - Karkonosze


Widok ze Śnieżki - Karkonosze

Co więcej w Karpaczu będziesz mógł spróbować swoich sił we wspinaczce górskiej pod okiem doświadczonego instruktora i to… całkowicie za darmo. Miejscowa szkoła sportów ekstremalnych regularnie organizuje coś na zasadzie dni otwartych i uczy wspinaczki początkujące osoby. Naprawdę warto skorzystać i spróbować swoich sił w tym sporcie.

Śnieżka - wakacje w górach


Oznakowanie na szczycie Śnieżki


Widoki, które można podziwiać w Karkonoszach